Jucatori romani in campionatele straine

Jucatorul roman al echipei portugheze Boavista, Ioan Timofte, a marcat, marti, in partida disputata, in deplasare, cu formatia olandeza Feyenoord Rotterdam, incheiata cu scorul de 1-1 (0-0), meciul contand pentru etapa a IV-a a grupelor Ligii Campionilor.

Timofte a transformat, in minutul 83, o lovitura de pedeapsa, dictata de arbitrul italian Alfredo Trentalnge, in urma unui fault al lui De Visser asupra lui Jorge Couto, reusind, astfel sa restabileasca eglitatea. Olandezii reusisera sa desdchida scorul in minutul 77 prin Jon Dahl Tomasson. Fotbalistul roman a fost schimbat in ultimul minut de joc cu Rogerio.

(continuare in paginile revistei noastre)